Ultima oră
Ce vor liderii sindicali să discute cu Trufelea

Liderii sindicali din Complexul Energetic Oltenia așteaptă o întâlnire, cel mai probabil săptămâna viitoare, cu noul președinte al Directoratului, Cosmin Trufelea.
Potrivit unor surse, sindicaliștii și-ar dori să discute despre... plățile compensatorii. Oricum, condițiile de muncă și păstrarea locurilor de muncă nu mai sunt de mult printre prioritățile lor.
Interesant este că toți cei trei membri ai Directoratului au cariere construite în zona minieră.
Vizualizări: 696
