Ultima oră

Avocații și magistrații, la aceeași masă

Reprezentanții Tribunalului Gorj și ai Baroului Gorj au avut, luni, o întâlnire de lucru dedicată îmbunătățirii colaborării dintre magistrați și avocaț.

„Astăzi, 22 iunie 2026, a avut loc la sediul Tribunalului Gorj ședința semestrială organizată împreună cu Baroul Gorj, în vederea îmbunătățirii relației profesionale între sistemul judiciar și avocații gorjeni, fiind discutate aspecte și probleme legate de organizarea și îmbunătățirea activității.

La întâlnire au participat doamna judecător Laura Mihaela Sarcină, președintele Tribunalului Gorj, doamna Ioana Ruxandra Mălăescu, vicepreședintele Tribunalului Gorj, domnul Laurențiu Militaru, vicepreședintele Tribunalului Gorj, președinții secțiilor din cadrul Tribunalului Gorj, președinții judecătoriilor aflate în circumscripția tribunalului, reprezentanți ai Penitenciarului Târgu Jiu, domnul avocat Constantin Groza, decanul Baroului Gorj, avocați gorjeni.“, a transmis Biroul de Informare și Relații Publice al Tribunalului Gorj.

Vizualizări: 86

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: