Ultima oră

AUR nu vrea sub nicio formă o alianță cu PSD

AUR respinge oficial o alianță guvernamentală cu PSD. Președintele AUR Târgu Jiu, Eduard Lădaru, a declarat că ieșirea din criza politică actuală se poate face doar prin alegeri anticipate sau cu un premier de la AUR, tăind complet calea negocierilor cu social-democrații.

“Domnul Bolojan joacă o piesă de teatru destul de proastă din punctul meu de vedere, in sensul în care, după ce că și-a dat afară colegii de partid care au votat un Guvern susținut de PNL, acum.. domnia sa spune că va susține si va vota un guvern minoritar al PSD. Singurul partid consecvent, în mod sigur este AUR. AUR solicită alegeri anticipate pentru că este singura modalitate pentru ca România să depășească această criză politică din țară.”, spune Eduard Lădaru, lider AUR Târgu Jiu.

Vizualizări: 186

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: