Ultima oră

Iordache neagă o posibilă plecare la AUR 

Ion Iordache pleacă din politică și respinge scenariul unei alianțe cu AUR. Deputatul a demontat zvonurile privind negocieri cu George Simion, declarând ferm că actualul său mandat este ultimul și că nu mai are nicio intenție de a continua pe scena politică.

“Nu am avut niciun fel de discuție, nu înțeleg de ce face Liviu Cotojman aceste afirmații și care este interesul lui. Eu nu intenționez să continui să candidez pentru un nou mandat, așa că nu am niciun interes în a face o carieră politică de acum încolo și nu am de ce să iau în calcul această variantă. “, spune Ion Iordache, deputat de Gorj, la Gorj TV.

Vizualizări: 105

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: