Ultima oră
Ce bani ar tăia prefectul USR de la primării

Prefectul de Gorj Corneliu Răducan Morega nu ar mai aloca fonduri pentru salariile funcționarilor acelor primării care organizează petreceri din bani publici.
„Primăriilor care organizează tot felul de paranghelii și care în luna a zecea a fiecărui an încep să se plângă că nu mai au bani de salarii nu le aș mai da bani pentru achitarea lefurilor“, a spus prefectul județului Gorj..
Răducan Morega crede că petrecerile organizate din bani publici au ca miză voturile.
„Aceste petreceri pot fi considerate un fel de mită electorală. Oamenii consideră că artiștii respectivi au fost aduși de primar, dar banii sunt ai comunității“, a mai spus prefectul, care a criticat și aducerea unor maneliști la astfel de manifestări.
Vizualizări: 219
