Ultima oră
Programul ambulatoriului din spitale va fi prelungit

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat că marţi a publicat în transparenţă decizională, pe site-ul Ministerului Sănătăţii, ordinul de ministru care va prelungi programul ambulatorilor de specialitate în unităţile publice, până la ora 20.00.
”Astăzi am publicat în transparenţă decizională, pe site-ul Ministerului Sănătăţii, ordinul de ministru care va prelungi programul ambulatorilor de specialitate în unităţile publice, până la ora 20.00”, a anunţat ministrul Sănătăţii, la Antena 3.
Alexandru Rogobete a afirmat că acest lucru va duce la creştere accesului oamenilor în spitalele publice, pentru investigaţii specifice ambulatoriului de specialitate, pentru tratamente, imagistică şi radiologie medicală, analizele de laborator.
El a precizat că este o primă măsură care va avea un efect imediat, odată cu prelungirea acestui termen.
Vizualizări: 781