Ultima oră

Ministere pustii: Primar gorjean, la ușile camerelor goale

Instabilitatea politică paralizează administrația centrală, transformând ministerele din București în clădiri cu birouri goale. Revoltat de blocajul de la centru, primarul comunei Bustuchin, Ion Ciocea, reclamă că a bătut degeaba la ușile a trei ministere pentru proiectele comunității, găsind doar secretari de stat demiși sau lipsă, într-un moment în care autoritățile locale au nevoie urgentă de răspunsuri și finanțare

“Am fost la trei ministere cu treabă.. si nu veniseră ei…când am fost eu acolo. Rar găsești câte un om… pe ici, pe colo, mai ales sa îți dea și o informație. Politicienii ar trebui sa se gândească ca este nevoie de un guvern.. bun, rău… nu e bun, îl dam jos si punem altul…am fost la Ministerul Dezvoltării si era scris pe usa.. Drăghescu, secretar de stat si am vrut sa îl întreb ce proiecte, ce se mai face… si nu era… ca cică l-au pus sa își depună demisia. Am fost la alt secretar de stat si tot așa.. nu era… gol… “, spune Ion Ciocea, primarul comunei Bustuchin, la Gorj TV.

Vizualizări: 115

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: