Viitorul Pandurii - U Cluj 1-2. Urmează duelul din Cupă

Viitorul Pandurii pierde primul meci de la reluarea campionatului Ligii a 2 a. Trupa gorjeană a întâlnit pe teren propriu Universitatea Cluj. Scorul final a fost 2-1 pentru oaspeți.

Universitatea Cluj a deschis scorul în minutul 20 al partidei, prin S. Ribeiro. În minutul 76, oaspeții și-au majorat avantajul prin același S.Ribeiro, care a marcat din penalty.
Formația antrenată de Flavius Stoican a reintrat rapid în meci, reușind să reducă din diferență un minut mai tărziu, prin D. Paraschiv. Gorjenii au pus presiune pe formația lui Costel Enache după golul marcat, nereușind însă egalarea.

Cele două formații se vor duela din nou, la începutul lunii Martie, în Sferturile de Finală ale Cupei Romăniei. Meciul se va disputa pe Cluj Arena.