Suporterii olteni au ratat un festival de goluri

Suporterii olteni care au făcut imposibilă disputarea cu spectatori a meciului de la Craiova au acum ce regreta, au ratat un festival de goluri al echipei favorite.

Meciul dintre FC U Craiova  și U Cluj, jucat cu porțile închise pe stadionul din Craiova, s-a încheiat cu scorul de 5-0. În partida din etapa a 24-a din Superliga oltenii s-au arătat dezlănțuiți chiar și fără spectatori în tribune.

Amenințările transmise de fanii olteni, cum că vor crea probleme mult mai mari decât la meciul cu Sepsi, l-au făcut pe patronul echipei să ceară închiderea porților stadionului și să returneze banii abonaților clubului.

În meciul cu U Cluj, jucat fără spectatori, Aurelian Chițu a deschis scorul în minutul 12 și a reușit dubla în minutul 25. Dragoș Albu a marcat și el în minutul 36 și a stabilit rezultatul primei reprize, 3-0 pentru FCU Craiova.

În partea secundă a jocului, Bahassa a punctat în minutul 81, iar Blănuță a închis jocul în minutul 90, marcând pentru 5-0.

FC U Craiova a urcat astfel pe locul 9, cu 27 de puncte, la egalitate cu FC Botoșani.