Ultima oră
Stradă din Târgu Jiu, în reabilitare

Începând de marți, 21 octombrie, pe strada Ioan C. Popilian din Târgu Jiu vor fi demarate lucrările de frezare a carosabilului, etapă care face parte din proiectul de investiții pentru modernizarea străzii.
După finalizarea acestei etape, va fi turnat stratul nou de asfalt, pentru a asigura o infrastructură rutieră modernă și sigură.
Pe durata intervențiilor, circulația va fi restricționată parțial, iar participanții la trafic sunt rugați să evite, pe cât posibil, tranzitarea zonei și să utilizeze rute alternative.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul temporar și vă mulțumim pentru înțelegere!
Lucrările sunt parte a programului de modernizare a infrastructurii rutiere din municipiul Târgu Jiu, realizat pentru îmbunătățirea condițiilor de trafic și a siguranței participanților la circulație.”, a transmis Edilitara Public Târgu Jiu.
Vizualizări: 543