Politică

Primar gorjean nemulțumit și dezamăgit  de măsurile Guvernului Bolojan

Pachetele de măsuri propuse de premierul Ilie Bolojan sunt percepute ca lovind direct în cetățeanul de rând, lăsând primăriile pe o linie de foc. Primarii se simt trasi la răspundere direct de către cetățenii care le-au acordat votul de încredere, pe fondul unei tot mai mari tensiuni față de actualul Guvern. Declarațiile în acest sens au fost făcute chiar de Ion Bîrcă, primarul comunei Turburea. 

"Eu sunt mereu printre oameni, dar câteodată nu îmi vine să mai ies pe stradă. La fiecare pas mă oprește câte un localnic și începe: Mă, Nelule, ai zis că este bine cu ăștia și uite ne-au mărit taxele, scumpesc mâncarea, dau oamenii afară, taie pensii. Mă Nelule ce ne-ai pus să votăm?", iar eu bag capul între umeri, privirea în jos și nu știu ce să le spun, că au dreptate.
Eu sper să le vină mintea la cap la guvernanții ăștia că altfel nu știu unde vor ajunge și ce se va alege de ei. Dacă vor continua așa îi vor crește pe ai de la AUR la peste 70% și parcă îi vezi că se întreabă cum de s-a ajuns acolo. Păi din cauza lor, că oamenii sunt disperați.", a declarat acesta în presa locală.

Vizualizări: 1,300

Alte articole din Politică:

Citește și: