Ultima oră
Medic nou la ATI Târgu Jiu

O nouă linie de gardă și un plus de siguranță pentru pacienții în stare critică din Gorj!
Secția de Anestezie și Terapie Intensivă (ATI) a Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu va funcționa la capacitate sporită de la 1 iulie 2026, după ce deficitul de personal va fi atenuat prin angajarea unui nou medic rezident pe postul rămas vacant.
"A fost finalizat prin procedură de concurs postul vacant de medic rezident ultimul an, specialitatea anestezie și ATI, astfel că de la 1 iulie 2026, corpul secției ATI II de la SJU Târgu Jiu locația Tudor Vladimirescu, va fi completat cu încă un medic.", spune Mihaela Țicleanu, purtător de cuvânt SJU Târgu Jiu.
Vizualizări: 357
