Ultima oră

Lădaru vrea ca Nicușor să fie suspendat din funcția de președinte al țării!

Liderul AUR Târgu Jiu, Eduard Lădaru, cere suspendarea din funcție a președintelui Nicușor Dan. 

Solicitarea vine pe fondul blocajului politic privind desemnarea premierului, politicianul gorjean susținând că singura rezolvare legitimă o reprezintă organizarea alegerilor anticipate.

,,Văd că domnul președinte, Nicușor Dan face tot posibilul să nu vină alegerile anticipate și cred ca, din câte vad eu s-ar putea sa trebuiască sa fie suspendat din funcția de președinte al României și sa fie declanșate alegerile anticipate de președinte interimar.

Eu sper că va trece și referendumul de demitere a domnului Nicușor Dan și vor fi alegeri anticipate și la funcția de președinte al României pentru ca este foarte clar ca avem o persoană în funcția de președinte al României incompetentă,incapabilă să înțeleagă rolul pe care îl are și ca trebuie să desemneze un candidat pentru funcția de prim ministru de la un partid politic , nu să mai facă tot felul de artificii total nefirești așa cum a făcut până acum…  Două numiri când l-a numit pe domnul Tomac respectiv pe domnul Veștea , să desemneze un candidat de la un partid politic care are susținere politică , ulterior să se meargă în Parlamentul României și în cazul în care va fi respinsă și aceasta investitură a guvernului atunci să fie întrunite condițiile pentru alegeri anticipate. Nicușor Dan refuză să desemneze un candidat pentru funcția de premier al României tocmai pentru a nu fi îndeplinite condițiile pentru declanșare alegerilor anticipate. “, a declarat Eduard Lădaru, președinte AUR Târgu Jiu, la Gorj TV.

Vizualizări: 448

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: