Actualitate

Crede că se dorește închiderea CEO din interior 

Florinel Țuilă, primarul comunei Cătunele este de părere că se dorește închiderea CEO din interior. 

De asemenea, acesta a ținut să precizeze faptul că CEO n-ar trebui să aibă mai mult de 100 de angajați la TESA.

“Eu am spus mereu și spun și acum că în situația în care s-ar fi dorit ca CEO să funcționeze, ar putea funcționa în continuare. Numai că se dorește închiderea din interior.

Dacă am fi vrut să fim rentabili, în primul rând, CEO putea deveni rentabil prin restructurare, reorganizare administrativă.

Din păcate, acești indivizi care conduc compania preferă închiderea lui decât să se reorganizeze, să rămână cei din producție și producătorii din intreprinderi de la unități și foarte puțin personal TESA pentru că nu este nevoie la 9000 de angajați nu ai nevoie mai mult de 100 de funcționari personal TESA.

Dacă ar trece la privat, ar funcționa cu cel mult 10% din personalul TESA” , a spus primarul la Radio Infinit.

Vizualizări: 1,504

Alte articole din Actualitate:

Citește și: