Ultima oră
Comisie mixtă la Complexul Energetic Oltenia!

Complexul Energetic Oltenia S.A. a convocat Federația Națională a Sindicatelor din Electricitate „Univers” și Federația Națională Mine Energie la o ședință a Comisiei Mixte administrație-sindicate.
Întâlnirea este programată să aibă loc în data de 30 iunie 2026, începând cu ora 12:00, la sediul Sucursalei Miniere Târgu Jiu din strada Tudor Vladimirescu.
Pe ordinea de zi a acestei comisii se află subiecte de interes major pentru angajații companiei.
În primul rând, membrii comisiei vor analiza și aviza solicitările privind acordarea unor ajutoare materiale destinate salariaților care suferă de boli grave și incurabile.
Un alt punct extrem de important aflat pe agendă este analiza și aprobarea regulamentului pentru achiziționarea de cărbune pentru încălzire de către salariații Complexului Energetic Oltenia pentru anul 2026. Ședința se va încheia cu discutarea unor probleme diverse.
Vizualizări: 122

