Ultima oră

Biciclist spulberat de mașină

Un grav accident de circulație a avut loc în satul Buduhala, din comuna Telești. Din primele informații, o mașină a acroșat un biciclist. 

 

La fața locului, au fost solicitate echipaje de prim ajutor, dar medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața și a fost declarat decesul.

 

Polițiștii fac cercetări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs tragedia.

 

"În seara de 13 mai 2025, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Târgu Jiu au fost sesizați prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe DN 67 Telești.

 

Din primele verificări efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, a reieșit faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Mătăsari, în timp ce conducea un autoturism din direcția localității Târgu Jiu către Motru, ar fi acroșat un biciclist, de 47 de ani, din Buduhala, care se deplasa în aceeași direcție de mers.

 

În urma impactului a rezultat decesul biciclistului.

 

Conducătorul auto nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

 

În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă", a anunțat Poliția. 

Vizualizări: 546

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: