Ultima oră

Problemele sociale de la CEO, pe masa discuțiilor între sindicate și conducere

Deficitul de personal și problemele sociale din cadrul Complexului Energetic Oltenia pun presiune pe administrație. 

Președintele FNME, Dumitru Pârvulescu, cere o întâlnire de urgență cu conducerea CEO pentru a rezolva blocajele din producție și revendicările salariaților, înainte ca activitatea companiei să fie grav afectată.

“Noi ca federație reprezentativă și majoritară, la nivel de CEO am solicitat directoratului o întâlnire pentru a rezolva în regim de urgență regulamentul pentru a putea achiziționa cărbunele de către angajați. Mai mult, pe regulamentul pentru cei care au boli grave și incurabile, trimestrial trebuie să ne întâlnim pentru a le aviza sau a le aproba în funcție de situație pentru ca cei care au astfel de probleme să între cât mai repede în posesia acestor ajutoare.”, spune Dumitru Pârvulescu, președintele FNME.

Vizualizări: 340

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: