Cu doi jucători eliminați, FCU Craiova a ratat barajul

FCU Craiova a pierdut barajul cu CFR pentru Conference League în minutele de prelungiri, după ce din echipa oltenilor fusese eliminat Bauza, până la final Craiova având doi eliminați.

CFR Cluj a câştigat cu mare greutate barajul cu FCU Craiova  pentru Conference League. Soarta jocului s-a decis în prelungiri iar craiovenii au avut doi jucători eliminaţi.

CFR Cluj a câştigat meciul de joi seară cu scorul de 1-0, după prelungiri, Golul din barajul pentru Conference a fost marcat de Kolinger, în minutul 97.

În minutul 68, de la craioveni a fost eliminat Bauza, el primind al doilea cartonaş galben şi pe cel roşu după ce a primit primul galben în minutul 53.

FCU a rămas cu încă un jucător în minus în minutul 105+1, când a fost eliminat şi Huyghebaert.

Astfel, CFR Cluj prinde ultimul loc de Conference League, pe când oltenii ratează calificarea în cupele europene.