Ultima oră

Bolojan vrea să fie promovate produsele românești

Ilie Bolojan, premierul României vrea să sprijine și să se promoveze produsele românești pe piețele naționale și externe.

Declarațiile făcute de acesta au venit în urma unor serii de discuții pe care le-a avut acesta cu reprezentanții marilor producători și procesatori din domeniul agricol.

 

„Vă mulțumesc pentru ceea ce faceți pentru economia românească, pentru că ați creat locuri de locuri de muncă și vă plătiți taxele la stat! Vreau să cunosc direct de la producători și procesatori din domeniul alimentar cu ce probleme se confruntă și să identificăm împreună politicile publice pe care Guvernul le poate promova pentru a crește și diversifica capacitatea de producție, a mări competitivitatea și pentru a susține produsele românești la export”, a declarat Ilie Bolojan, printr-un comunicat de presă.

Vizualizări: 651

Alte articole din Ultima oră:

Citește și: